Artistic

North Cape Drysuit ERIKOISTARJOUS

Poista

North Cape huippuluokan kuivapuku monilla kätevillä asusteilla on suunniteltu nimenomaan retkeilyä varten. Mukavaksi meloamiseksi kuivapuvussa on neopreenikaulatiiviste ja käsissä sisällä lateksi- ja ulkona neopreenitiivisteet. Puvussa on vedenkestävät nailonsukat.

Puvun takapuolella on pukemista varten korkealaatuinen YKK-vetoketju, joka helpottaa myös wc-käyntejä. Vedenkestävän hupun voi vetää tiukasti kasvojen ympärille tai rullata. Pitkiä retkiä varten puvussa on kolme roiskeilta suojattua taskua, yksi verkkotasku ja iso, molemmalta puolelta avattava fleece-kankaalla vuorattu etutasku.

Tekniset tiedot
Mitat/ Materiaali
Parametrit
Materiaali
3-kerroksinen nailonkangas, nailonsukat, enemmän liikumisvapautta tarjoava erikoismalli
Vedenkestävyys ja hengittävyys
Vedenkestävyys: 10.000 mm; Hengittävyys 4,000g/m2/24h
Ominaisuudet
Takapuolella korkealaatuinen YKK-vetoketju, joka helpottaa lisäksi wc-käyntejä. Säädettävä vyötärö.
Huppu
Vedenkestävän hupun voi vetää tiukasti kasvojen ympärille tai rullata. Hupussa on heijastinnauhat.
Tiivisteet
Käsissä ulkona 3.0 mm neopreenitiivisteet, sisällä lateksitiivisteet. Kaulaosassa neopreenitiiviste.
Taskut
Kolme roiskeilta suojattua taskua, yksi verkkotasku ja iso, molemmalta puolelta avattava fleece-kankaalla vuorattu etutasku.
Ompeleet ja pesu
Kuumahitsatut teippiompeleet, kemiallinen pesu
Toimitus ja palautukset

Ostoskorissa voit osoitteen lisäämisen jälkeen valita kahden eri toimitusvaihtoehdon väliltä:

  • Toimitus kaikkialle Suomessa (kuriiripalvelu toimittaa tuotteet viikon sisällä tilauksesta) – Lue lisää alhaalta
  • Nouto Viron varastolta – Aiandi tee 21, Viimsi, Harjumaa (Ma-Pe klo 10-16) – Ilmainen

 

Maksat vain kalleimman tuoteryhmän toimituksesta!

20 samankaltaista tuotetta yhdellä toimituskululla (ei koske kajakkeja/kanootteja/kovat SUP-laudat).

TOIMITUSKULUT POSTINUMERON MUKAAN:
Postinumerot 00000-06999:

Kajakit/Kanootit/kovat SUP-laudat: 59€ x tilattu määrä

Melat/ilmatäytteiset SUP-laudat (1-20 kpl): 15€

Muut tuotteet (1-20 kpl): 13€

 

Postinumerot 07000-21999, 23000-38999:

Kajakit/Kanootit/kovat SUP-laudat: 83€ x tilattu määrä

Melat/ilmatäytteiset SUP-laudat (1-20 kpl): 19€

Muut tuotteet (1-20 kpl): 13€

 

Postinumerot 39000-67999:

Kajakit/Kanootit/kovat SUP-laudat: 107€ x tilattu määrä

Melat/ilmatäytteiset SUP-laudat (1-20 kpl): 25€

Muut tuotteet (1-20 kpl): 18€

 

Postinumerot 68000-95999:

Kajakit/Kanootit/kovat SUP-laudat: 180€ x tilattu määrä

Melat/ilmatäytteiset SUP-laudat (1-20 kpl): 30€

Muut tuotteet (1-20 kpl): 20€

 

Postinumerot 96000-99999:

Kajakit/Kanootit/kovat SUP-laudat: 240€ x tilattu määrä

Melat/ilmatäytteiset SUP-laudat (1-20 kpl): 48€

Muut tuotteet (1-20 kpl): 32€

Kaikkiin hintoihin sisältyy alv!

 

Toimitusajat Suomessa:

  • Varastossa olevat tuotteet: enintään 10 päivää
  • Jälkitoimitus ja tilauspohjaisesti valmistetut tuotteet: enintään 4-6 viikkoa

Esimerkkejä ja tarkempaa tietoa toimitushinnoista löydät tästä.

Lisäinfoa tilausehdoista ja tuotteiden palautuksesta löydät tästä.

Koot
Koko (cm)XSSMLXLXXL
Pituus156160164171176178
Housut (Vyötäröstä nilkkoihin) 98101104107110112
Yläosa 586062646668
Hiha707376798386
Rinnanympärys108116124132140148
Lantio889296102110120