North Cape Drysuit
  • -27%

748  549 

Takaisin

North Cape Drysuit

Poista

North Cape huippuluokan kuivapuku monilla kätevillä asusteilla on suunniteltu nimenomaan retkeilyä varten. Mukavaksi meloamiseksi kuivapuvussa on neopreenikaulatiiviste ja käsissä sisällä lateksi- ja ulkona neopreenitiivisteet. Puvussa on vedenkestävät nailonsukat.

Puvun takapuolella on pukemista varten korkealaatuinen YKK-vetoketju, joka helpottaa myös wc-käyntejä. Vedenkestävän hupun voi vetää tiukasti kasvojen ympärille tai rullata. Pitkiä retkiä varten puvussa on kolme roiskeilta suojattua taskua, yksi verkkotasku ja iso, molemmalta puolelta avattava fleece-kankaalla vuorattu etutasku.

Tekniset tiedot
Mitat/ Materiaali
Parametrit
Materiaali
3-kerroksinen nailonkangas, nailonsukat, enemmän liikumisvapautta tarjoava erikoismalli
Vedenkestävyys ja hengittävyys
Vedenkestävyys: 10.000 mm; Hengittävyys 4,000g/m2/24h
Ominaisuudet
Takapuolella korkealaatuinen YKK-vetoketju, joka helpottaa lisäksi wc-käyntejä. Säädettävä vyötärö.
Huppu
Vedenkestävän hupun voi vetää tiukasti kasvojen ympärille tai rullata. Hupussa on heijastinnauhat.
Tiivisteet
Käsissä ulkona 3.0 mm neopreenitiivisteet, sisällä lateksitiivisteet. Kaulaosassa neopreenitiiviste.
Taskut
Kolme roiskeilta suojattua taskua, yksi verkkotasku ja iso, molemmalta puolelta avattava fleece-kankaalla vuorattu etutasku.
Ompeleet ja pesu
Kuumahitsatut teippiompeleet, kemiallinen pesu
Koot
Koko (cm)XSSMLXLXXL
Pituus156160164171176178
Housut (Vyötäröstä nilkkoihin) 98101104107110112
Yläosa 586062646668
Hiha707376798386
Rinnanympärys108116124132140148
Lantio889296102110120