Artistic

Asco Drysuit ERIKOISTARJOUS

Poista

Asco on vaativaan käyttöön tarkoitettu kuivapuku pitkiin reissuihin ja tutkimusmatkoihin.

Kuivapuvussa on pukemista varten diagonaalinen Tizip Dry Zipper vetoketju, joka mahdollistaa lisäksi myös helpot wc-käynnit. Ascon kuivapuku on erittäin kestävä ja lisäksi puvun polvi-, istuin- ja kyynärpää -osat ovat vahvistettuja. Kuivapuvun leikkaukset on suunniteltu erityisesti mahdollistamaan paljon liikkumisvapautta.

Tekniset tiedot
Mitat/ Materiaali
Parametrit
Materiaali
Micropore 320
Vedenkestävyys ja hengittävyys
Vedenkestävyys: 15.000 mm; Hengittävyys 10.000 g/m2/24h
Paino
Koko L n. 2150 g.
Huppu
Irrotettava
Tiivisteet
Sisällä lateksitiivisteet käsissä ja kaulaosassa, ulkona neopreenitiivisteet
Vetoketju
TizipTM Dry Zipper diagonaalinen vetoketju, helpottaa lisäksi wc-käyntejä.
Vyötärö
Neopreeninen ja säädettävällä leveydellä
Vahvistukset
Polvi- ja istuinvahvistukset, polvissa 3mm neopreenipehmusteet
Sukat
Nailonsukat
Taskut
Kaksi vedenkestävää vetoketjullista taskua, yksi tasku reidessä
Ompeleet
Kuumahitsatut Nylon Tricot teippiompeleet
Pesu
Kemiallinen pesu
Toimitus ja palautukset

Ostoskorissa voit osoitteen lisäämisen jälkeen valita kahden eri toimitusvaihtoehdon väliltä:

  • Toimitus kaikkialle Suomessa (kuriiripalvelu toimittaa tuotteet viikon sisällä tilauksesta) – Lue lisää alhaalta
  • Nouto Viron varastolta – Aiandi tee 21, Viimsi, Harjumaa (Ma-Pe klo 10-16) – Ilmainen

 

Maksat vain kalleimman tuoteryhmän toimituksesta!

20 samankaltaista tuotetta yhdellä toimituskululla (ei koske kajakkeja/kanootteja/kovat SUP-laudat).

TOIMITUSKULUT POSTINUMERON MUKAAN:
Postinumerot 00000-06999:

Kajakit/Kanootit/kovat SUP-laudat: 59€ x tilattu määrä

Melat/ilmatäytteiset SUP-laudat (1-20 kpl): 15€

Muut tuotteet (1-20 kpl): 13€

 

Postinumerot 07000-21999, 23000-38999:

Kajakit/Kanootit/kovat SUP-laudat: 83€ x tilattu määrä

Melat/ilmatäytteiset SUP-laudat (1-20 kpl): 19€

Muut tuotteet (1-20 kpl): 13€

 

Postinumerot 39000-67999:

Kajakit/Kanootit/kovat SUP-laudat: 107€ x tilattu määrä

Melat/ilmatäytteiset SUP-laudat (1-20 kpl): 25€

Muut tuotteet (1-20 kpl): 18€

 

Postinumerot 68000-95999:

Kajakit/Kanootit/kovat SUP-laudat: 180€ x tilattu määrä

Melat/ilmatäytteiset SUP-laudat (1-20 kpl): 30€

Muut tuotteet (1-20 kpl): 20€

 

Postinumerot 96000-99999:

Kajakit/Kanootit/kovat SUP-laudat: 240€ x tilattu määrä

Melat/ilmatäytteiset SUP-laudat (1-20 kpl): 48€

Muut tuotteet (1-20 kpl): 32€

Kaikkiin hintoihin sisältyy alv!

 

Toimitusajat Suomessa:

  • Varastossa olevat tuotteet: enintään 10 päivää
  • Jälkitoimitus ja tilauspohjaisesti valmistetut tuotteet: enintään 4-6 viikkoa

Esimerkkejä ja tarkempaa tietoa toimitushinnoista löydät tästä.

Lisäinfoa tilausehdoista ja tuotteiden palautuksesta löydät tästä.

Koot
Koko (cm)XSSMLXL2XL
Pituus146.5153158.5163169.5174
Housut (Vyötäröstä nilkkoihin)919598101105108
Yläosa53.55658.56062.566
Hiha697275788386
Rinnanympärys104116124132140148
Lantio889296102110120