Asco Drysuit
  • -23%

651  499 

Takaisin

Asco Drysuit

Poista

Asco on vaativaan käyttöön tarkoitettu kuivapuku pitkiin reissuihin ja tutkimusmatkoihin.

Kuivapuvussa on pukemista varten diagonaalinen Tizip Dry Zipper vetoketju, joka mahdollistaa lisäksi myös helpot wc-käynnit. Ascon kuivapuku on erittäin kestävä ja lisäksi puvun polvi-, istuin- ja kyynärpää -osat ovat vahvistettuja. Kuivapuvun leikkaukset on suunniteltu erityisesti mahdollistamaan paljon liikkumisvapautta.

Tekniset tiedot
Mitat/ Materiaali
Parametrit
Materiaali
3-kerroksinen nailonkangas
Vedenkestävyys ja hengittävyys
Vedenkestävyys: 10.000 mm; Hengittävyys 4.000 g/m2/24h
Paino
Koko L n. 2150 g.
Huppu
Irrotettava
Tiivisteet
Sisällä lateksitiivisteet käsissä ja kaulaosassa, ulkona neopreenitiivisteet
Vetoketju
TizipTM Dry Zipper diagonaalinen vetoketju, helpottaa lisäksi wc-käyntejä.
Vyötärö
Neopreeninen ja säädettävällä leveydellä
Vahvistukset
Polvi- ja istuinvahvistukset, polvissa 3mm neopreenipehmusteet
Sukat
Nailonsukat
Taskut
Kaksi vedenkestävää vetoketjullista taskua, yksi tasku reidessä
Ompeleet
Kuumahitsatut Nylon Tricot teippiompeleet
Pesu
Kemiallinen pesu
Koot
Koko (cm)XSSMLXL2XL
Pituus146.5153158.5163169.5174
Housut (Vyötäröstä nilkkoihin)919598101105108
Yläosa53.55658.56062.566
Hiha697275788386
Rinnanympärys104116124132140148
Lantio889296102110120